Srpen 2007

Tomáš Horák neboli Jakub Chromeček

21. srpna 2007 v 11:43 | Peťule |  Horákovi
Tomáš - Janův nejstarší syn
Jakub Chromeček Věk: 16-17
Postava odkazuje k Davidu Bisbalovi ve filmu "Operación Triunfo"
Základní vlastnosti:
Sentimentální a v kontaktu s dívkami stydlivý jako jeho otec. Intelektuálně poněkud líný, blázen do fotbalu. Trochu darebák.
Věta, která ho charakterizuje:
"Život je, jaký je, tak proč se tím trápit."
Charakteristika:
Je to hodný kluk s jednoduchým přístupem k životu. Nikdy nespěchá. Nemá žádné dlouhodobé cíle. Dokud nepřijede Lucie a nepřevrátí jeho život naruby, nemá ambice být něčím nebo někým jiným, než byl dosud. Jeho způsob přijímání věcí "tak, jak jsou" a tendence zjednodušovat problémy řadu poněkud komplikovanějších lidí z jeho okolí rozčiluje. Jeho životní filozofie je "nechat se unášet proudem." Neužívat si a nebýt šťastný je podle něj zločin. Jeho představa štěstí je najít si práci, která by mu bez velkého úsilí zajistila slušnou životní úroveň, což je často předmětem jeho sporů s otcem. Nerozumí komplikovanému ženskému světu, plnému důmyslností a náznaků, které jdou mimo jeho chápání. Věci vidí černobíle: "Pokud se ti holka líbí, líbí se ti. Pokud se ti nelíbí, tak ne."
Má rád:
Dobré jídlo, dobré, jednoduché věci. Je velmi společenský - "Mí přátelé, můj svět." A především má rád Evu, do níž se zamiloval na první pohled.
Nemá rád:
Komplikace a námahu
Zázemí:
Nikdy neměl ve škole dobré známky. Přestal studovat, protože ho "to nikam neposouvalo", a dal přednost práci, třebaže se svým otcem. Raději moc nepřemýšlí, protože pak je z toho zmatený. Nemá žádné velké ambice.
Cíle:
Žít a nechat žít. Získat Evu. Být dobrý fotbalista a živit se tím.
Překážky:
Neschopnost porozumět složitosti ženského světa, což mu dělá ze života peklo. Určitý strach z povinností. Jeho otec ho bude přesvědčovat, aby se vrátil zpátky do školy a naučil se vážit si námahy a práce.
no tady abych řekla pravdu vypadal otřesně
Jakub Chromeček
V seriálu Horákovi hraje nejstaršího syna velké rodiny. Představitel sedmnáctiletého Tomáše strávil čtyři roky na pražské konzervatoři, na komorní scéně Strašnického divadla hraje v představeních Faust a Škola pro ženy.

Mé poklidné mládí, trávené ve smyslu hesla:
Na srdce jsou Poděbrady, popíjením léčivé minerální vody a tlacháním o smyslu života, znenadání skončilo přijetím na střední průmyslovou školu Fr. Křižíka obor Elektrotechnika a pochopením, že nejsem zrozen
k tomu, abych věděl.

Pobyt v tomto ústavu byl ukončen po půlročním strádání a hodnocen jako naprosté nepochopení interních pravidel a hierarchie, místními pohlaváry
tak vyžadované.

Po shlédnutí inscenace Revizor velikého dramatika Gogola byla v mé lázeňské duši zažehnuta tehdy ještě ne, dnes již ano, nekonečná láska k dramatické tvorbě v jakékoli podobě a formě.

Rozhodl jsem se tedy absolvovat přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř a úspěšně je složil. Následovaly čtyři roky studia pod vedením Hany Maciuchové a Jana Novotného.


Přes všechny možné nezdary jsem během studií působil např. v černém divadle a piloval nonverbální komunikaci s diváky, neb s jazyky jsem na štíru a angličtina nestačila.

Externí výpomoc ve streetpaperu Nový prostor a půlroční streetwork v bezprahovém klubu na Barrandově mi vyplnil bolestivý přechod Nestuduješ?Makej. Posléze jsem se usídlil s veleváženým J.W.Goethem a jeho Faustem ve Strašnickém divadle, kde jsem spolu s bývalými spolužáky v čele s hercem a režisérem Janem Novotným založili komorní Auerbachův sklep, v němž jsme nadále pokračovali s dalším velikánem - Molièrem a Školou pro ženy.

Současně a pořád spolupracuji s Divadlem Company.cz, které naplňuje v čele s principálkou Evou Bergerovou výše zmiňovaný prostor Strašnického divadla.*

Mé záliby se veskrze pohybují v oblasti hudební - již čtvrtým rokem terorizuji a někdy oslňuji (rovnováha musí být), svým hudebním vkusem pár pražských klubů, filmové - pořád koukám, na co jde, a literární - čtu. Nakonec nesmím opomenout dvě Německé dogy, které na oplátku terorizují mne. Jsem všestranně sportovně nadaný, v akrobacii zdatný, leč líný."

Horákovi

21. srpna 2007 v 11:27 | Peťule |  Horákovi
O seriálu
Lucie byla Janovou první láskou, Jan byl první láskou Lucie. Lucie tehdy byla nejhezčí dívkou ve čtvrti a on, kluk od vedle, byl dítě jako všichni ostatní. Byl do ní blázen, ale ona měla jiné plány. Když jí bylo osmnáct, odešla studovat do Brna a on ji ztratil. Provdala se a měla dvě dcery. Jan se oženil a měl tři syny. Pak ovdověl. Její manželství se rozpadlo, a jak tomu osud chtěl, potkali se tihle bývalí sousedé náhodou na silnici a po dvaceti letech jejich láska znovu vyšla najevo. Teď se rozhodli pro svatbu a všech sedm bude muset žít pod jednou střechou ve čtvrti, kde Jan s Lucií vyrostli.
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek
To, co by bylo v jiných seriálech happy endem, stojí tady na počátku. Holky a kluci se potkávají až na svatbě. Kluci otevřou dívkám svůj dům a ty do něj ne příliš dobrovolně a s rozpaky vkročí.
Společná koupelna, ve které je ráno přetlak, společná snídaně, při které kluci jedí párky a holky "zrní a trávu", společné peníze, kterých se někdy nedostává. Krátce řečeno, jde o rychlokurs pro oba rodiče, aby zajistili fungování rodiny, která se najednou rozrostla.
Klikněte pro větší obrázekHKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek
"Horákovi" jsou vtipným seriálem o složitém fungování moderní rodiny. A protože tahle nová rodinka je vlastně tvořena dvěma úplně odlišnými světy - mužským a ženským - vtipné i dramatické situace na sebe nedají dlouho čekat...

Chad Michael,Channing nebo snad drew??

14. srpna 2007 v 10:59 | Peťule |  Ostatní
tak hlásněte

diplomy za 1. bleskovku

2. srpna 2007 v 11:51 | Peťule |  Ostatní

Bleskovka

1. srpna 2007 v 11:41 | Peťule |  Ostatní
1, kdo je to?
2, jmenuj dva filmy ve kterych hrál
3, kolik je mu let
4, jak se ti líbí
5, co bys chtěl(a) na diplom ??